"Вище! Сильніше! Швидше! _ Розумніше! Простіше! Вихованіше!"
Вівторок, 21/05/24, 15.42.18
Сайт тренера-викладача Голика Олексія Сергійовича
 
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [3]

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 336

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Мої статті

Тези

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Головне управління освіти і науки

Харківської обласної державної адміністрації

Харківська національна академія міського господарства

 

Сучасні аспекти виховання студентської молоді

 

Міжнародна науково-практична конференція

5-6 квітня 2012 року

 

 

Харків

ХНАМГ

2012

 

 

Формування особистісної фізичної культури студентів: виховний аспект

В.В. Золочевський, канд..пед.наук

О.С. Голик, студент

Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

На сучасному етапі розвитку українського суспільства у молодіжному середовищі зростає популярність малорухомого способу життя, перевага пасивних форм дозвілля, ризикована поведінка та різні форми залежності від шкідливих звичок. Що негативно впливає на стан фізичного, психічного і соціального здоровя молоді. Так, за оцінками вчених (Н.Смолко, М.Струковська, В.Сутула), у вищих навчальних закладах країни серед осіб, які вступають на навчання, до 80% молоді з ослабленим здоровям. Основною причиною вказаної ситуації більшість вчених визначає зниження рухової активності дітей і молоді через не дотримання фізіологічного нормування розумового та фізичного навантаження у режимі дня, а також відсутність самосвідомості та розуміння молоддю особистої відповідальності за власне здоровя  (М. Булатова, В. Бальсевич, М.Визитей, Т. Ротерс, В. Сутула, Б. Шиян).

Що також підтверджують результати власних соціологічних досліджень, аналіз яких дозволив виявити недостатній рівень розуміння студентами ролі  фізичної культури у формуванні здорового способу життя та вмотивованості їх до фізичної активності (Т. Бондар, В. Золочевський).

На погляд таких вчених як Т. Бондар, Ю. Васьков, Т. Круцевич, В. Сутула, Б. Шиян це обумовлено відсутністю узагальнюючої системи опанування молоддю певного обсягу знань і прикладних навичок з фізичної культури на підставі їх особистого досвіду.

Тому якісне вирішення завдань системи фізичного виховання у вищих навчальних закладах що до зміцнення здоровя, розвитку фізичних здібностей студентів, виховання у них потреби в руховій активності можливо лише за умови спрямування цього процесу на формування особистісної фізичної культури студентів. Адже сформованість фізичної культури є інтегративною якістю та показником вихованості особистості, що передбачає володіння індивідуумом сукупністю властивостей, набутих у процесі фізичного виховання. Це виражається в свідомій фізично активній діяльності людини, спрямованій на реалізацію функцій фізичної культури та ведення здорового способу життя.

Специфічною формою фізичного виховання, яка виступає потужним засобом підвищення соціальної та фізичної активності особистості є фізкультурно-спортивна діяльність, до якої залучається молодь. Формування в процесі такої діяльності особистісної фізичної культури студентів на якісному новому рівні на нашу думку потребує створення таких організаційно-педагогічних умов: вдосконалення змісту та засобів пропаганди здорового способу життя; створення умов для вибору студентами виду рухової активності за інтересами; активізацію роботи органів студентського самоврядування що до організації та проведення фізкультурно-масових заходів; проведення змагань з масових видів спорту,  спортивно-розважальних свят; туристичних походів, спільних фізкультурних парадів та показових виступів спортсменів ВНЗ, тематичних зустрічей та бесід з відомими спортсменами тощо.

Отже сучасна дійсність вимагає від педагогічних працівників вищої школи розроблення в першу чергу, виховних технологій що сприятимуть мотивації студентів до занять фізкультурно-спортивною діяльністю, як головної умови процесу формування особистісної фізичної культури.

 

Категорія: Мої статті | Додав: golik_10 (29/11/17)
Переглядів: 350 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Календар
Календар України. Українське ділове мовлення

Корисні посилання

Copyright MyCorp © 2024uCoz